Ik heb een contact bij ter horst groep. Vandaag hebben ze netjes mijn container geleegd en voor de deur van mijn zaak geplaatst. Een uur later komt milieu service mijn container lekker inladen en meenemen (wat te zien is op camerabeelden). Mijn zaak was ook op dat tijdstip gesloten. Dus kon helaas niemand erop aanspreken. Het was lastig om uit te vogelen wie mijn container had meegenomen. Werd om half 5 gebeld met de mededeling dat de buurman zijn contract heeft opgezegd en ipv zijn container mijn container is meegenomen. Geen excuus niks en ze geven aan ik bel u straks om te kijken of we wat hieraan kunnen doen. Krijg ik precies om 17.15 een mail (geen telefonisch contact) met een orderbevestiging alsof ik klant ben bij jullie met dat de bestelde container maandag wordt geleverd. Mooi zo, maar ten eerste ben geen klant bij jullie en wil mijn eigen container terug en ten tweede waar gooi ik mijn vuilnis weg in het weekend welke dagen ik volop in drukte werk? Heb gebeld met hun nood klantenservice omdat reguliere klantenservice om 17.00 was gesloten en meneer zei maakt u nou van uw probleem mijn probleem? Pardon? Zonder excuus mijn container meenemen en dan doen alsof er niks aan de hand is? Dit gaat echt te ver. Ik begrijp duidelijk waarom de buurman zijn contact heeft opgezegd bij jullie. Dat een bedrijf welke geen klant is bij jullie hier de dupe van wordt en jullie geen oplossing hebben direct, verteld verder ook wat voor bedrijf jullie zijn
Het overleg was aangenaam en voorzien van deskundige informatie. De levering van de afvalpers verliep vlekkeloos, en de accountmanager was aanwezig bij de plaatsing. De uitleg aan onze medewerkers was uitstekend. Kortom, alles was perfect georganiseerd.
Mooi hoor een grote overname, maar dan moet je er wel klaar voor zijn. Starten 6 Januari 5 x 500 Liter staal rest en 1500 liter papier / Karton. 6 Januari komen er 5 plastic containers, die mag u weer meenemen. Er staat in de overeenkomst duidelijk STAAL. Dan duurt het meer als een week om de juiste containers te krijgen. Maar dan lukt he ledigen niet t/m week 1 van Februari. Gaan we volledig crediteren! Helaas wel geincassered maar niet verrekend. Kortom GEEN zaken mee doen. Bellen, mailen ect geen enkele reactie waar je wat mee kan. Per direct weer opgezegd.
Milieu service Nederland is een prettig bedrijf om mee samen te werken totdat er een wijziging in het contract moet plaatsvinden zoals een verhuizing. Er wordt dan van je verwacht dat je een geheel nieuw contract voor 4 jaar ondertekend waarbij er geen rekening wordt gehouden met de einddatum van het oude contract. Als je daar vervolgens iets van zegt kun je een grote mond krijgen. Geen zaken mee doen. Klant onvriendelijk.
Beste Jules, Zojuist heb ik jullie proberen te bellen. Maar kreeg jou niet niet aan de telefoon. Zou je mij willen terug bellen? Dan kunnen we direct dit probleem oplossen. Ik hoor graag van jullie. Met vriendelijke groet, Team Aftersales Wisse Makkinje
nette overgang geregeld met MSN. Door overname van een DC gingen we de afval stromen centraliseren. In goed overleg is MSN hier heel professioneel mee omgegaan. waarvoor dank.
Dank je Bert, tuurlijk helpen we onze klanten daar zoveel mogelijk bij. Succes met de onderneming ! Linda
Ik begin een beetje het vertrouwen te verliezen. Helaas komt het regelmatig voor dat de containers niet worden geledigd. Dit omdat de chauffeur er niet bij kan omdat de straat dan belemmerd is of ze komen op een tijdstip terwijl dit duidelijk niet zo is afgesproken. Afgelopen tijden zo vaak aan de telefoon gehangen en altijd het zelfde verhaal aangehoord.
Wisse heeft het probleem opgelost. Waarvoor dank.
Beste Klant, Dit klinkt niet goed... Zojuist hebben we u meermaals proberen te bellen. Helaas kregen we u niet te pakken. Laten we zo snel als mogelijk met elkaar in contact komen om dit probleem op te lossen. Met vriendelijke groet, Team Aftersales
Originele beoordeling
Het is dat ik geen negatieve score kan geven, anders had ik dat gedaan. Constant komen ze mijn vertrouwelijk papier niet ledigen, al vanaf medio 2024 kan ik na elke ingeplande lediging bellen dat ze zonder bericht niet geweest zijn. Steeds wordt er beterschap beloofd en excuses aangeboden, daar heb ik niks aan ze moeten die bak op de afgesproken datum leeg komen maken, daar betaal ik voor en meer vraag ik niet van hun. Als ze niet kunnen komen, dat kan, maar laat dat dan weten, dan weet ik ook waar ik aan toe ben. Uren tijd van mijn tijd aan bellen, appen en mailen zit hier de afgelopen maanden al in, dus ik kan maar 1 advies geven, geen zaken mee doen.
Beste Klant, Dit klinkt niet goed... Zojuist hebben we u meermaals proberen te bellen. Helaas kregen we u niet te pakken. Laten we zo snel als mogelijk met elkaar in contact komen om dit probleem op te lossen. Met vriendelijke groet, Team Aftersales
was een tijd lang redelijk goed gegaan na eerdere problemen. nu opnieuw geen lediging ondanks beloftes. beloftes dat er teruggebeld word blijven ook achterwegen. heb vertrouwen intussen verloren en stel hen dan ook verantwoordelijk wanneer handhaving of gemeente naar mij verbaliserend optreed. lijkt me beter de samenwerking te verbreken en per ommegaande de container op te halen, dus niet langer gebruik maak van de diensten van milieu service nederland
Beste Klant, Graag zouden wij met u in contact willen komen om het probleem op te lossen. Wij hebben u hierover een mail verzonden. Hopelijk spreken we u snel! Met vriendelijke groet, Team Aftersales
Na contact met de customer service over het voortijdig opzeggen van ons abonnement, om niet zo'n prettige redenen, is dit door Linda perfect opgelost. Fijn als iemand met je meedenkt. Dank je ☺
Goedemorgen Jolanda, Wat fijn om te lezen dat jullie er samen goed zijn uitgekomen. Mochten wij weer in de toekomst voor jullie kunnen betekenen horen wij dit natuurlijk graag. Met vriendelijke groet, Team Milieu service
Sinds maanden probeer ik opgelost te krijgen dat mijn bak opgehaald wordt in Den Haag (toezeggingen van mijn accountmanager) en Martin heeft tot niets geleid. Ook tot nu mijn geld niet terug ontvangen zoals Martin had beloofd in een eerdere beoordeling. Meerdere malen gebeld en bericht naar MSN. Nu opgezegd per mail en plots de vraag wat ze kunnen doen om dit te kunnen oplossen. NIET DUS. Maar ik krijg geen bevestiging van mijn opzegging en wéér radiostilte van MSN kant. Ze zijn wel consequent! Als je vraagt hoe je kan oplossen, doe er dan ook wat aan! Zou wel zo vriendelijk zijn naar je klanten toch? Contract stelt voor MSN niets voor. Maar de consequentie is in dit geval wel voor mij. Teleurstellend.
Goedemorgen Nanda, Dit klinkt niet goed... Laten we snel met elkaar contact hebben om dit probleem op te lossen! We gaan contact met je opnemen. Met vriendelijke groet, Team aftersales
Milieuservice dient wekelijks bij ons drie keer het karton en een maal het restafval te ledigen. Bijna iedere week hebben wij problemen met een lediging. Wanneer probleem wordt aangekaart, duurt het nog eens een paar dagen voordat het is opgelost. Iedere weer minimaal een half uur aan de telefoon, omdat dit prutsbedrijf haar ledigingen niet op orde kan krijgen. Contract is opgezegd, nooit meer MSN.
Beste Diwneet, Zojuist hebben wij elkaar uitgebreid gesproken. Fijn dat we het goed hebben kunnen oplossen met elkaar. Wij wensen jou een fijne dag! Met vriendelijke groet, Team aftersales
Goed bedrijf voor regelmatig container legen
Voor ieder afvalstroom is er een oplossing om het af te voeren volgens de regels. Veel voorkomend afval zoals restafval, PMD en karton kan makkelijk op frequentie of middels perscontainers geregeld worden. Het fijne is dat dit ook voor afvalstromen kan die daar net vanaf wijken. Zo hebben wij wel eens chemische afvalstromen maar ook restproducten vanuit de productie zoals kunststof en metalen krullen/stukken die ook op frequentie worden opgehaald. Dit zorgt voor een vloeiend proces binnen onze bedrijfsvoering en levert daarnaast ook weer wat op.
Goedemiddag Emad, Afval scheiden wordt steeds belangrijker. Wij proberen hierin voorloper te zijn. Fijn dat onze dienstverlening naar wens is bij u. Mocht u in de toekomst nog meer willen scheiden kan u altijd contact opnemen met uw accountmanager. Dank voor de mooie review!
Binnen een aantal muisklikken was een goedkopere overeenkomst geregeld.
Goedemiddag Ron, Goed om te horen dat het makkelijk werkt. Met een 10 zijn wij hartstikke blij! Groeten, Team MSN
Prettige samenwerking, denken mee en oplossingsgericht.
Dank voor deze mooie beoordeling!
Beloven gouden bergen maar komen nul komma nul afspraken na. Containers worden te laat geledigd en niet terug gezet zoals afgesproken! Afgesproken restitutie wordt niet gedaan en de vertegenwoordiger van rayon Groningen beloofd verbetering maar komt NIKS na. Claimen Co2 neutraal te zij.en ledigen 2 restafval containers van 2 bedrijven op 1 locatie niet op dezelfde dag. Aangegeven dat ik geen facturen in MSN app kan ophalen wordt niks mee gedaan. NIET MEE IN ZEE GAAN!!
Als startend productie bedrijf is het prettig dat je met je volledige pakket aan afvalstromen terecht kan bij een bedrijf als MSN en je daarmee ontzorgen. Ook nu we wat "groter gegroeid" zijn denkt mijn accountmanager Edwin van Halteren mee in de afvalstromen, als die op andere wijze (minder transporten, minder CO2, meer bulk per keer, opbrengst ipv kosten) kunnen worden afgevoerd zoals resthout en papier in pers/crush containers. Communicatie en respons zijn goed, zowel via e-mail, als telefonisch en zelfs via Whatsapp.
Beste Roeland, Wat een prachtig bericht om te zien. Als MSN proberen we vooruitstrevend te zijn binnen de branche en de mogelijkheden om de dienstverlening zo milieubewust uit te voeren. Edwin is daarin één van onze afvalvertegenwoordigers die ons doel en intenties om de beste mogelijke manier vorm kan geven. Niet alleen door passend advies, maar ook door bereikbaar te zijn voor alle vragen en mee te kunnen denken binnen alle wensen van de klant. Nogmaals bedankt voor de positieve beoordeling. Met vriendelijke groet, Jasper Team Milieu Service Nederland.
Ik heb een contract met Milieuservices Nederland voor het ledigen van mijn container op vrijdag, maar de afgelopen maand is het keer op keer misgegaan. Eerst bellen ze op vrijdag met een excuus en verschuiven ze het naar maandag. Vervolgens komen ze op maandag ook niet opdagen en beweren ze dat de container "niet bereikbaar" is. Dit terwijl de container al drie dagen op de laad- en loszone staat! Het is duidelijk dat afspraken niet worden nagekomen, en dat zij de schuld bij de klant leggen. Gelukkig heb ik camerabeelden om te bewijzen dat dit niet klopt, anders zou ik als leugenaar worden weggezet. Deze situatie is niet de eerste keer dat ik problemen heb met Milieuservices Nederland. Het vertrouwen in hun dienstverlening is volledig weg. Ik overweeg nu juridische stappen om mijn contract vroegtijdig te beëindigen. Ik raad iedereen aan om goed na te denken voordat je met dit bedrijf in zee gaat.
Beste Halit, Wat vervelend om te lezen! Ik heb je gemaild we gaan het extra monitoren. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Fijn om mee samen te werken. Duidelijk uitleg en bij vragen actief in reactie.
Beste Yvonne, Bedankt voor de mooie review vanuit het mooie Midlaren. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Ik ben door de vertrgenwoordiger Jack goed geholpen. bij vragen kan ik hem zelfs via WhatsApp een bericht sturen Net afspraak gehad en alles doorgenomen Ying Ping Winschoten
Beste Li, Hartelijk dank voor deze mooie review! Fijn dat onze held in de regio u zo goed verder helpt. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
De kliko staat braaf aan de weg maar wordt zelden geleegd. Ook niet na klagen en het inplannen van inhaaldagen. Zeer slechte service.
Hi Sylvia, Ik zie het inderdaad, super vervelend, wij komen zelf morgen de bak wisselen bij jou en ik ga monitoren dat de leverancier de instructies goed opvolgt. Dat moet goedkomen. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Super contact met Peter Korte lijntjes snelle acties ook als het een keer fout gaat. Flexibel qua invulling
Beste Bart, Hartelijk dank voor deze mooie review. Peter is onze held in de buitendienst inderdaad. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Top service
Beste Nousair, Bedankt voor deze Top review. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Milieu Service Nederland heeft ons altijd en probleem van hun diensten voorzien. Ze zijn meedenkend, pro actief en stipt. Voor afvalinzameling zou ik ze zeker aanraden.
Beste Thijs, Hartelijk dank voor deze mooie review! Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Overgestapt van bedrijfsafval.nl naar msn omdat mijn bak in de zomermaanden niet werd opgehaald. Met belofte dat dit zou veranderen bij MSN. Nu 3 maanden achtereen (vanaf begin eigenlijk) al niet opgehaald maar de belofte dat ze werken aan een soepele dienstverlening die mij beloofd was. Mijn bak moet 1x in de 4 weken opgehaald worden. Ben er nu wel klaar mee. Zelfs foto’s gegeven waar en hoe de bak word aangeboden, ik blijf erachteraan bellen maar heb wel wat beters te doen dan elke vrijdag kijken of er überhaupt een dienst langskomt voor ophaal. Wat een farce! Ik wil van mijn contract af zodat ik naar een dienstverlener kan die WEL mijn afval ophaalt en beloftes nakomt!
Hi Nanda, Dit is natuurlijk waardeloos! We bellen vanuit mijn afdeling vandaag om dit definitief op te lossen. Uiteraard krijg je ook de niet gedane ledigingen gecrediteerd. Met vriendelijke groet, Martin Team Milieu Service Nederland
Stammerkamp 1
1112 VE Diemen
Milieu Service Nederland werd in 1986 opgericht. Het gebruik van computers en printers zorgde op dat moment voor een sterke toename van papiergebruik. Wij begonnen toen met het vernietigen van papier en vertrouwelijke documenten. Vanwege strengere milieuvoorschriften nam het afval scheiden een vlucht. Wij sprongen hier direct op in en groeide uit tot een bekend, landelijk en allround digitaal platformbedrijf in de afvalbranche. Inmiddels is Milieu Service Nederland de ondernemende afvalpartner voor zakelijk Nederland. Wij organiseren de afvalinzameling op de meest efficiënte en duurzame wijze. Wij lopen altijd een stap voor in de markt en komen met de meest innovatieve oplossingen op het gebied van afval. Wij zetten graag net dat stapje extra voor onze klanten. Verder door innovatie. Verder voor jouw organisatie. Verder met elkaar!
• Iedereen mag een review schrijven zolang er wordt voldaan aan de gebruikersvoorwaarden en het privacybeleid
• We voeren geautomatiseerde en handmatige controles uit om valse reviews zoveel mogelijk tegen te gaan
• Reviews die op eigen initiatief zijn geschreven worden direct online getoond en binnen 72 uur geverifieerd
• Meer weten hoe deze reviewpagina tot stand komt? Lees dan hier meer.